Czym zajmuje się kancelaria komornicza?


Na terenie wielu polskich, a przede wszystkim w tych największych działa bardzo wielu komorników. Miejscem ich pracy jest kancelaria komornicza, jaką można znaleźć przy każdym sądzie rejonowym. Nawet przy miastach kilkakrotnie mniejszych niż Warszawa można natknąć się na co najmniej kilka takich kancelarii, o czym możemy się dowiedzieć w komornik-warszawa.info.pl/kontakt/ - jednego z najlepszych.
 

Powszechnie działające w Warszawie kancelarie komornicze zajmują się przede wszystkim egzekwowaniem należności z różnego rodzaju tytułów. Na zlecenie wierzycieli takich jak banki, różne instytucje, a niekiedy nawet osoby prywatne komornicy zajmują się odzyskiwaniem należności, którym sąd nadal tytuł wykonawczy. Często kancelarie komornicze zajmują wynagrodzenie za pracę dłużnika, czasem także ruchomości lub nieruchomości należące do dłużnika. W każdym przypadku rodzaj egzekucji zależy od woli wierzyciela.

 

Kancelaria komornicza zajęte mienie bardzo często wystawia na licytacjach, gdzie mogą je nabyć różne osoby. W taki właśnie sposób kancelarie komornicze odzyskują wierzytelności, które zostały poddane przez sąd egzekucji.


 

Rodzaj mienia

Cena wywoławcza na licytacji komorniczej

Aparat fotograficzny Kodak

150 zł

Złoty łańcuszek próby 0,585

280 zł

Zegarek Emporio Armani

750 zł

Komplet mebli wypoczynkowych

1600 zł

Stół dębowy z krzesłami

1300 zł